ary
24 مرداد 1401 - 15:11

پویش «همراهان سفر ایمن» طی ایام اربعین در ایلام اجرا می شود

ایلام-مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: طرح پویش همراهان سفر ایمن طی اربعین حسینی همزمان با هشت استان کشور در این استان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید زاهدین چشمه خاور روز دوشنبه در جمع خبرنگاران به موضوع برنامه ریزی اجرای طرح جابجایی زائران اربعین حسینی اشاره و اظهار داشت: این طرح از ۱۵ شهریور آغاز و تا ۳۱ شهریور ماه سال جاری ادامه دارد از این رو در فرصت اندک باقیمانده باید با بسیج همه امکانات نسبت به ایمن سازی مسیرهای منتهی به مرز مهران اقدام شود.

خبرنگار مهروی با بیان اینکه ۶ محور ارتباطی به صورت رفت و برگشت برای استقرار پویش سفر ایمن ویژه ایام اربعین در استان در نظر گرفته شده است، افزود: اولویت اصلی در تمام معاونت‌ها به خصوص حوزه‌های راهداری و حمل و نقل و ادارات شهرستانی بر ایمن سازی و به روز رسانی محورهای اصلی مسیر تردد زائران متمرکز و مدیران شهرستانی باید ضمن بازدیدهای روزانه همراه با نماینده حراست نسبت به تهیه برنامه و اولویت بندی نواقص برای اصلاح و ارسال آن به مرکز استان اقدام کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام تاکید کرد: با توجه به برنامه سازمان راهداری در اجرای طرح پویش «همراهان سفر ایمن» در طول طرح اربعین حسینی، لازم است رؤسای ادارات ستادی و شهرستانی ضمن بازدید از مجتمع‌های خدماتی رفاهی مسیر تردد زائران، نواقص را احصاء و در خصوص به روز رسانی زیرساخت‌ها به مالکان مجتمع‌ها تذکر داده و پیگیری کنند.

چشمه خاور، اجرای موفق طرح جابجایی زائرین اربعین حسینی را مشروط بر همکاری همه عوامل به ویژه اهتمام رؤسای ادارات شهرستانی دانست و بیان کرد: مطابق برنامه هاو اهداف، این پویش در پایانه مرزی هران و مسیرهای تردد زائران ابا عبدالله الحسین (ع)، خاصه با ناوگان عمومی و در توقفگاه‌های بین راهی که طبق رصدهای قبلی صورت گرفته این مکان‌ها عمدتاً محل توقف زائران بوده و با پیش بینی برنامه‌های ارتباطی و اطلاع رسانی اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه مهمترین طرح‌های مورد نظر جهت اجرای این پویش در چهاربخش عملی خواهد شد، گفت: ایجاد ایستگاه‌های پویش همراهان سفر ایمن در پایانه مرزی مهران، مکان‌ها و مجتمع‌های خدماتی، رفاهی منتخب، تولید محتوای رسانه‌ای و تبلیغات محیطی در سطح جاده‌های کشور اجرایی خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش راهداران اداره کل در سطح جاده‌های استان جهت سهولت در تردد زائران در روزهای منتهی به برگزاری اربعین حسینی (ع) گفت: عملیات بهسازی مسیرهای ارتباطی منتهی به مهران و پایانه مسافربری شهید حاج قاسم سلیمانی در حال انجام است

منبع: مهر
شناسه خبر: 589285