ary
24 مرداد 1401 - 15:51

بیان حقایق و واقعیت‌ها از ضروریاتی است که خبرنگاران باید رعایت کنند

پور ذهبی گفت: بیان حقایق و واقعیت‌ها از ضروریاتی بوده که لازم است خبرنگاران رعایت کنند، خبرنگار باید در صورت مشاهده کوچک‌ترین مشکل و نقصی، ضعف‌ها را به دور از تهمت بیان کنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان صبح امروز در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که با حضور استاندار  و جمعی از مسئولان و اصحاب رسانه استان در سالن اجتماعات پیامبر اعظم (ص) استانداری کردستان برگزار شد، ضمن تسلیت به خانواده خبرنگاران کردستانی که در چند سال اخیر دار فانی را وداع گفته اند، اظهار داشت: امروز برای عرض تبریک و خداقوت خدمت خبرنگاران رسیده‌ام.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی افزود: معتقدم خبرنگاران علاوه بر وقایع نگاری، واقعیت نگاری و نقد منصفانه را مدنظر داشته باشد.

او با بیان اینکه همواره به ارتباط و تعامل با اصحاب رسانه استان علاقه‌مند هستیم، گفت: رسالت خبرنگاری یکی از عرصه‌های بسیار مهم در جهان امروز است امیدوارم همواره در این رسالت خطیر موفق و سربلند باشید.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به ضرورت تعهدات و رعایت توقعات در این حوزه تصریح کرد: خبرنگار متعهد باید صداقت داشته و وقایع‌نگار و واقعیت‌نگار باشد چراکه بخشی از عدم صداقت مربوط به نگفتن واقعیت‌هاست.

او با بیان اینکه مرز امیدواری و نگرانی‌های عاقلانه مد نظر قرار گیرد، افزود: باید در هنگام وقوع اتفاقات، واقعیت‌ها در نظر گرفته شود؛ گرچه در بخش زیرساخت‌ها مشکلاتی داشته، اما باید مراقب باشیم و ناامیدی را رواج ندهیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی بر ضرورت توجه به درد‌ها و نیاز‌های مردم کردستان تاکید کرد و بیان داشت: در یک‌سال اخیر از روستا‌ها و محلات حاشیه‌نشین استان بازدید‌های مختلفی داشته که مردم با مشکل مواجه و باید این مشکلات بیان شود.

او با تاکید بر ضرورت حق‌جویی و حق‌طلبی در حوزه رسانه اظهار کرد: خبرنگاران باید در رسالت کاری خود دنبال بیان حق باشند نه نظر و دیدگاه شخصی؛ دنبال بررسی تاریخ کردستان بوده و می‌طلبد که فعالان این رسانه به این حوزه نیز بپردازند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه انتقادات خبرنگاران باید دلسوزانه و منصفانه و به دور از تخریب باشد، خاطرنشان کرد: از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران انتظار می‌رود که جریان‌سازی کرده و با تولید محتوا در حوزه‌های مختلف جذابیت ایجاد کنند.

او با بیان اینکه باید مسائل فکری به مخاطب القا شود، عنوان کرد: بیان حقایق و واقعیت‌ها از دیگر ضروریاتی بوده که لازم است خبرنگاران رعایت کنند، خبرنگار نباید عامل اشخاص یا اداره خاص باشد و در صورت مشاهده کوچک‌ترین مشکل و نقصی، ضعف‌ها را به دور از تهمت بیان کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان نقد را یک فرصت برای توسعه و پیشرفت دانست و ابراز داشت: البته باید در کنار این فضای آزاد، مهارت خبرنگاران نیز ارتقا یابد و تکرار اشتباهات قابل قبول نیست.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی با اشاره به اینکه، بنده اخبار و رویداد‌های حوزه‌های مختلف را به روز دنبال کرده و رسانه‌ای هستم، تاکید کرد: پیشنهاد می‌شود جلسات نقد و نظر برای پیگیری مشکلات برگزار شود.

در پایان این مراسم علاوه بر تجلیل و قدردانی از تعدادی از اصحاب رسانه استان بصورت نمادین، از پوستر دو جشنواره «سومین جشنواره استانی مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی» و پوستر «جشنواره ورزشی‌نویسان در استان کردستان» رونمایی شد.

باشگاه خبرنگاران جوانکردستانسنندج

شناسه خبر: 589707